الان که دارم اين مطالب رو به سمع و نظر شما ميرسونم دوست عزيز و رفيق شفيقم نجمه سر جلسه امتحان مکانيک تحليلی ۲ نشسته! و داره به سوالات مزخرف اين درس پاسخ ميده!
يادش بخير که نههههههه! شايد يادش به شر! ترم پيش که ما همين مکانيک تحليلی ۲ رو داشتيم وقتی که ورقه سوالا رو جلوی من گذاشتن هرچی بهش نگاه ميکردم نميفهميدم که اين سوالا مربوط به کدوم فصلا ميشه! اصلا باورم نميشد که اين سوالا رو از همون چيزايی که من خوندم در آوردن! اما وقتی که نگاهم افتاد به سوالای پايين برگه سوالاتی بس آشنا ديدم! اما اون سوالات بس آشنا مربوط به ۱۰ صفحه پايانی جزوه ميشد که من اونا رو نخونده بودم! و اگه اشتباه نکنم ۸ نمره هم داشت! و چون سوالای اثباتی بود مثلا نمره بيار بود واسه همه! اما خدا رو صد هزار مرتبه شکر که با همه خنگولی که اون روز در وجود من نهفته بود موفق به اخذ يه نمره ۱۰ خوشگل شدم!
البته امروز نجمه کلی دانشمند رفته سر جلسه! اصولا آدم هر درسی رو که برای بار دوم بگيره کلی معلومات و دانشش در اون زمينه بالا ميره! اصلا به نظر من اگه دوره ليسانس به جای ۴ سال ۸ سال بود و هر درسی دو بار ارائه ميشد کلی نيروی متخصص و کارامد و دانشمند رو دست مملکت ميموند!
حالا امروز نجمه موبايلش رو روشن گذاشته و هندز فريش رو چپونده تو گوشش که من امروز وسط جلسه امتحان بهش زنگ بزنم واسش جک تعريف کنم! البته من نميدونم اين کار رو بکنم يا نه چون جنبه نجمه در زمينه هر هر خيلی محدوده!
من حتی اگه بی مزه ترين جک تاريخ بشريت رو هم برای نجمه تعريف کنم همون جا بلند و بلند و هر هر ميزنه زير خنده! از اون خنده ها که چشماش رو ميبنده و دهنش رو همچين وا ميکنه که معلوم ميشه يک دونه دندون پر نکرده تو دهنش وجود نداره! تازه پاش هم بالا ميره! اون وقت اگه نجمه رو به دليل متشنج کردن جو امتحان اخراج کنن من ديگه هيچ وقت خودمو نميبخشم!
خب دیگه فکر کنم وقت زنگ زدن به نجمه ست! الان ساعت ۹:۳۰ هست و بهترین زمان برای اذيت و آزار!
تا اطلاع ثانوی ...... خداااااانگهدار!

...............................................................................................................................
طبق خبری که هم اکنون به دستم رسيد فرد مذکور يعنی همون رفيقمون امتحانش رو با موفقيت پشت سر گذاشته و هم اکنون با دلی شاد و لبی خندان رهسپار ديار منزل شده است! ما هم نه يک بار و نه دوبار بلکه شيش هفت بار به تلفن همراه ايشون زنگ زديم و پيام های خودمون رو ا از آرزوی موفقيت گرفته تا فحش و بدو بيراه و جک و حتی اعلام اتمام وقت قانونی امتحان به عرض ايشون رسونديم!
اما دريغ از يک اهن ...... يک اوهون ..... يک صدايی که موجبات انبساط خاطر ما را فراهم اورد و مطلع شويم که اذيت و آزار های ما نتيجه داده است!
و در آخر سر هم همين نجمه خانوم وقتی ميخواست به من خبر بده که امتحانش رو خوب داده و حرف های من رو هم شنيده یه تک زنگ ميزنه خونه ما و زود قطع میکنه تا شمارش بيفته و من بهش زنگ بزنم! مبادا پول موبايلش زياد بياااااااد!
بششششششششکنه بشششششششششکنه اين دست که نمک نداره! ديگه اگه من واسه کسی جک گفتم!