عيد و تعطيلاتش هم تموم شد . اگه سعی کردی بهت خوش بگذره و به اصطلاح حالش رو ببری که بردی!  اما اگه همش رو با غرغر و ناراحتی به کام خودت و بقيه زهر مار کردی بدون بدجوری باختی!  در عوض سعی کن تو سال جديد با غصه گذشته و آينده رو خوردن حال رو به گند نکشی!

عيد خوبی بود ... همه چيز سبز بود و بوی تازگی می داد ... زندگی همه جا جريان داشت ... مردم هم خوشحال و سرزنده بودن ... واقعا چه حالی می ده اين عيد!

بعضی وقتا فکر ميکردم خيلی وقت پيش ها که تلويزيون هنوز پاشو تو خونواده های ايرانی باز نکرده بود عيد خيلی بيشتر خوش می گذشت ... اون موقع حتما مردم ديد و بازديد خونه همسايه ها و دوستا و فاميل های خيلی دور ميرفتن ... هر وقت هم حوصلشون سر می رفت ؛ ميرفتن تو يه باغی ... بوستانی ... با فاميل ها و دوستايی که واقعا و از صميم قلب بهشون نزديک بودن صفا می کردن!

اما حالا چی؟! درسته که با مدرن شدن زندگی؛ آدمها از هم فاصله ميگيرن ... ولی تلويزيون هم اين وسط بی اثر نيست! امسال که همين جوری از صبح تا شب فيلم داشت! حالا اگه فيلم درست حسابی ميذاشتن يه چيزی ... به صورت درهم بود! هم خوب داشت هم چرت و پرت! يکی نيست بگه به جای اين همه فيلم در هم که از صبح تا شب پخش ميشه روزی يه دونه پخش کنين! ولی درست و حسابيشو!

خدا رحمت کنه پدربزرگ مامان منو؛ هميشه ميگفت به جای اين که اين قدر به تلويزيون نگاه کنين يه کمی هم به هم ديگه نگاه کنين! به حرف هم گوش بدين!

به هر حال ؛ اين عيد به من کلی خوش گذشت! يه عالمه استراحت کردم ؛ يه عالمه فيلم ديدم ؛ يه عالمه مهمونی رفتم ؛ يه عالمه شيرينی خوردم! کمی تا قسمتی هم به دامان طبيعت رفتم! خلاصه که خدا رو شکر کلی خوش گذشت!

الان هم مثل شير آماده ام که يه سال خوب رو شروع کنم!  

هرچند ... که از همين روز اول دلم يه جورايی ميخواد امروز کلاسامون تشکيل نشه!  ( خب به هر حال اين حس دو در کردن کلاس ها در وجود هر دانشجوی نمونه ای وجود داره!)

اميدوارم شما هم سال خوبی رو شروع کنين!

پ.ن : اين نجمه توی وبلاگش اسم کامران نجف زاده رو آورده بوده ... اونم توی گوگل اسم خودشو سرچ کرده بوده و رسيده به وبلاگ نجمه! خلاصه که اين پ.ن يه تله ست برای کامران نجف زاده! چون ميخوام بببينم اصولا هميشه اسم خودشو تو گوگل سرچ ميکنه؟!

پ.پ.ن : تصور کن ... اگه حتی ؛ تصور کردنش سخته : که يه روز شبکه سه بياد بهمن هاشمی رو از شبکه دو بخره! چه بشه اون روز!