آقای دانشجو

 

 آقای خونه کنکور ارشد قبول شده. می تونم شهادت بدم که کلا دو سه ساعت درس خونده بود برای کنکور. حتی روز امتحان، زودتر از تموم شدن وقت برگه اش رو داده و با رتبه ای که آورده بود من فکر می کردم که عمرا قبول بشه. اما با همه این حرفها قبول شد! جالب اینجاست که روزانه اکثر شهرستانها که بعضی هاش دانشگاههای خیلی خوبی هستن قبول شده بود اما شرایط رفتنش رو نداشت. احمدرضا خیلی به ادامه تحصیل علاقه داره و من خوشحالم که الان می تونه پیگیر این علاقه اش بشه.

یادم میاد زمانی که من کنکور داشتم یعنی پنج شش سال پیش اصلا اوضاع ارشد این شکلی نبود. ماهها خودمون رو توی درس و کتاب غرق می کردیم و با کلی استرس کنکور می دادیم، آخرشم قبول نمی شدیم. خودم به چشم دیدم که یکی از دوستام تقریبا هشت سال کنکور داد! آخر هم دانشگاه آزاد یه شهرستان دور افتاده قبول شد. یا یکی دیگه از دوستام مهاجرت کرد یه کشور دیگه که اونجا ارشد بخونه، اما الان اوضاع خیلی فرق کرده و با کمترین تلاش می شه بالاخره یه جایی قبول شد.

خدا رو شکر، من با وجود اینکه خیلی برای قبولی ام تلاش کردم و در دوره ارشد شرایط کاری سختی داشتم، ولی از مدرکم نهایت استفاده رو کردم و در شرایط شغلی ام هم موثر بود. امیدوارم برای احمدرضا و همه دوستام هم همینطور باشه.

/ 0 نظر / 57 بازدید