امید چیز خوبی است!

یکی از خصوصیات بد من که بارها ازش ضربه خوردم نا امیدی بوده. نا امیدی دقیقا در لحظه ای که باید تلاشم رو بیشتر بکنم, در یک قدمی پیروزی, در زمانی که باید نقاط ضعفم رو بشناسم و ازش درس بگیرم مثل یک گردباد من رو در برمی گیره و کاملا فلج می کنه. بارها شده که نا امیدی من رو به افسردگی و غرغر کردن کشونده و من رو مغلوب خودش کرده...

برای مصاحبه استخدامی رفته بودم به همون شرکت کذایی. تست روانشناسی و اینجور چیزا بود. از فرد مصاحبه کننده خوشم میومد. رفتارش دوستانه و مودبانه بود و فوق العاده تاثیرگذار. حرف این شد که آینده رو چطور می بینم و ده سال دیگه دوست دارم چه جایگاهی داشته باشم و ... من شروع کردم به گفتن همون داستان که این جایی که ما هستیم هیچ چیز معلوم نیست و ما در عدم قطعیت کامل به سر می بریم و...

اون آقا حرفم رو قطع کرد, نگاهی از پنجره به بیرون انداخت و گفت: سالی که شما به دنیا اومدی من دانشگاه قبول شدم. از پشت میز و نیمکت های دانشگاه بلند شدیم و رفتیم جبهه. خیلی چیزا رو دیدم... خیلی چیزا... فقط می خوام بگم شرایطی که الان داریم خیلی بهتر از اون موقع است. پس خیلی هم بد بین نباش. حالا یه بار دیگه بگو ده سال دیگه دوست داری در چه جایگاهی باشی.

امروز دوستی که در حال حاضر خیلی موفقه برای من از شکستهاش گفت و از اینکه علی رغم مشکلات, راهی پیدا کرده برای موفقیت. به من گفت: اصلا به نا امیدی فکر هم نکنید! و این حرف خیلی منو تحت تاثیر قرار داد.

دیشب موقع خواب, داشتم به ماجراهای این چند سال فکر می کردم. به فراز و فرودهاش, به سرخوردگی هاش, به غصه ها و ناراحتی هاش, به دلشوره ها و استرس هاش. و به اینکه هیچ وقت, واقعا هیچ وقت امیدی نداشتم که روزی برسه که همه این ماجرا ها با یه پایان خوش تموم بشه و روزهای زندگی من رنگ و بوی تازه ای به خودش بگیره. پس چرا نا امیدی؟ من که از آینده خبر ندارم, شاید روزی برسه که من هم به همه آرزوهای کوچک و بزرگ خودم برسم. باید صبور بود و با امید و پرتلاش.

/ 6 نظر / 4 بازدید
مژگان

خیلی خوشحال شدم.خوشبخت بشی دختر

ساسا

فک کنم برای پست قبلیم اسم و آدرسم رو ننوشتم. اون قبلیه من بودم. که برای پست قبلی کامنت گذاشتم. آقای مصاحبه چی چطور می گن شرایط اون موقع بهتر از الان نبوده. تورم امسال در تاریخ ایران بی سابقست. بحران اشتغال، تصمیمات یهویی رو که دیگه نگو. من نمی دونم با این سرعت پیشرفت جهان مقایسه جایگاه ما و جهان تو این روزا و دوره جنگ کار درستیه؟؟؟ ادم به امید زندست ولی اینقدر بدم میاد آدما که هی میخوان موعظه کنن.

فرزانه

به نظرم خوشرنگ تر شده اینجا [گل] زندگیت خوشرنگ تر [قلب]

حسين

ليوان تمام پر نداريم ... اما كدام نيمه ليوان كارامد تر است؟

asal

من که عمراً واسه فردام برنامه ای نمیتونم بریزم چه برسه ده سال دیگه؟ درضمن ناامید شیطانه.