تولد دوباره

در دوره لیسانس استادی داشتیم که خیلی شوخ بود. همیشه بعد از تعریف کردن یکی از خاطرات افتخار آمیزش می گفت: بزرگی می گه اگه خودم از خودم تعریف نکنم پس کی بکنه؟!

حالا حکایت ماست، که اگه خودم برای خودم تولد نگیرم پس کی بگیره؟!

درست حدس زدید. امروز تولد منه. سال ها پیش، وقتی که مثل امسال دوم دی روز جمعه بود من به دنیا اومدم.

یکی از مزایای به دنیا اومدن در چنین روزهایی بهره برداری هر چه بیشتر از دور هم جمع شدن های شب یلداست که با خرید یک کیک و رفتن به خونه مادربزرگ می شه یک جشن تولد کوچیک خانوادگی برگزار کرد و حتی کادو هم گرفت!

امروز هم که یک مهمونی دوستانه داشتیم و خوش گذشت. کلی کادو گرفتم که همشون برام خیلی ارزشمند بودن و حتی خودم هم برای خودم کادو گرفتم!

و بدین ترتیب یک سال دیگه از زندگی رو شروع می کنیم. روزگار بی رحمه و زندگی ناعادلانه. تنهایی مثل یک حباب دور آدم ها رو گرفته. اعتماد کردن سخت شده. نا امیدی و اضطراب مهمون ناخوانده دل خیلی هاست. توی این آشفته بازار درست زندگی کردن و حال خوب داشتن واقعا یک هنره. دلم می خواد اینقدر هنر داشته باشم که گلیم خودمو از آب بیرون بکشم، درست زندگی کنم، اگر زمین خوردم بازهم بلند بشم و سعی کنم حال خوب داشته باشم.

بیا تا گل برافشانیم و می در ساغر اندازیم

فلک را سقف بشکافیم و طرحی نو دراندازیم

اگر غم لشکر انگیزد که خون عاشقان ریزد

من و ساقی به هم تازیم و بنیادش براندازیم

 

/ 4 نظر / 4 بازدید
مژگان

[هورا][هورا] تولدت مبارک

بانوی فروردین

تولدت مبارک عزیزم.انشا‌الله سال پر برکتی از زندگیت رو در پیش رو داشت باشی‌...التماس دعای فراوان...این روزا خیلی‌ محتاجم به دعا...[گل]

شیما

تولدت مبارک. امیدوارم همیشه شاد و موفق و سلامت باشی.

برباد

کارت درسته!! با اینکه دوم دی دنیا اومدی از شب یلدا استفاده میکنی ولی من که خود شب یلدا دنیا اومدم سرم همیشه بی کلاه میمونه. تولدتم مبارک