من و عروسی و کار و دلتنگی!

1. دیروز داشتم با مامان در مورد یه موضوعی صحبت می کردم و گفتم که تا عروسی یک ماه مونده. مامان گفت کدوم یه ماه؟! چقدر  خوش خیالی! فوقش بیست و خورده ای روز مونده. راستش از اینکه مراسم اینقدر بهم نزدیکه جا خوردم و استرس گرفتم! ( نه اینکه فکر کنید تاریخش رو از قبل نمی دونستم! اینجوری شنیدنش یه شوک دیگه ای داشت!)

مامان و بابا دلشون برام خیلی تنگ می شه. اینو از نگاهای هر دوشون می فهمم. مخصوصا مامان. وقتی که عصرها از سر کار بر می گردم همش می خواد با من در مورد موضوعات مختلف صحبت کنه و خیلی بیشتر از قبل دور و برم می چرخه. نا گفته نماند که توی این دو سه ماه اخیر، مامان نذاشته توی خونه دست به سیاه و سفید بزنم و هر وقت می خوام یه ظرفی، چیزی بشورم می گه نمی خواد، گناه داری!!!

هر چند به روی خودشون نمیارن اما از تک تک رفتارها و نگاههاشون معلومه که خیلی دلشون برای من تنگ می شه. به من نمی گن تا ناراحت نشم. ای کاش خونه ما به خونه مامان و بابام نزدیک تر بود تا هروقت دلمون تنگ می شد، نیم ساعت بعدش پیش هم بودیم... اما خب همیشه همه چیز اونجوری که دلمون می خواد نمی شه.

2. مامان و بابا عزمشون رو جزم کرده بودن که همه چیزای صورتی بازار رو برای جهیزیه من بخرن! فردا مبل و میز به عنوان اولین وسایل وارد خونه می شن و آخر هفته هم می ریم برای چیدن اون چیزای صورتی توی کابینت های آشپزخونه... و به تدریج خونه ما شکل می گیره...

3. حالا توی این کار و گرفتاری ها، همسر عزیز هم مریض شدن. ماجرا از این قراره که چند روز پیش که برای سفارش دادن کارت رفته بودیم جمهوری، برای شام به یک ساندویچی کثیف رفتیم و ساندویچ سوسین بندری با قارچ و پنیر خوردیم. ساندویچ ظاهر نوستالژیکی داشت. نون باگت های غیر فرانسوی (!) داشت و توی کاغذ پیچیده شده بود و من با این قیافه ساندویچ خیلی حال کردم و طعمش هم خوب بود. نتیجه این شکم چرانی برای من شد نیم ساعت دل درد و بعدش خوب شدم اما همسر گرامی دچار عفونت روده شد و چهار تا آمپول و دو نوع قرص نوش جان کرد. خداوکیلی هیچ وقت فکر نمیکردم که بنیه من از احمدرضا بیشتر باشه!!!! این احمدرضای طفلکی با وجود اینکه 30 سانت از من بلندتر و پنجاه کیلو سنگین تره اما از نظر قوه و بنیه جسمی حساس و ضعیفه.

4. از نظر شغلی در وضعیت نا مناسبی به سر می برم. از وقتی اون برادر گزینشی برای پرس و جو از اخلاق و رفتارم اومد دفترمون و منو تابلو کرد که آزمون دادم و قبول شدم و ... رئیسمون رفتارش عوض شده. یه جوری رفتار می کنه که انگار من دیگه رفتنی هستم و نمی شه روم حساب کرد. کار زیادی بهم نمی ده و حتی شنیدم به صورت چراغ خاموش دنبال جایگزین برای من می گرده. ای بابا هنوز که من نرفتم، دارید بیرونم می کنید!!!

از اون آزمونایی که داده بودم، اونی که نفر اصلی هستم تا سه چهار ماه دیگه خبری از شروع به کارش نیست. خب استخدامش رسمیه اما کارش رو ممکنه دوست نداشته باشم.

اون یکی که کارش رو دوست داشتم اما فکر می کردم ذخیره هستم، یه کور سوی امیدی برام روشن شده که ممکنه قبول بشم. اما توی آگهی زده بودن استخدام پیمانی اما کارگزینی می گه فعلا قراردادی بر می داریم. منم دیگه واقعا از قراردادی بودن خسته شدم و دلم نمی خواد قراردادی بشم. از طرفی حقوقش هم خیلی معمولیه...

وقتی توی اینترنت کامنتهای قبول شده های مخابرات رو می خونم که الان رفتن سر کار و دارن حقوق چرب و چیلی می گیرن و رسمی هم هستن، خیلی بهشون حسودیم می شه. (بعله، حسودیم میشه. می دونم اخلاق بدیه ولی خب حسودیم می شه دیگه!)

این آزمونای استخدامی مثل هندونه در بسته می مونن. بعضیا الکیه و فقط برای تبدیل وضعیت کارکنانشون برگزار می شه. بعضیا کنسل می شن. بعضیا کلی سر می دوونند. بعضیا هم یهو یه چیز توپ ازشون در میاد!

خلاصه اینکه خوش بحال اونایی که توی یه محیط مهندسی و سیستماتیک کار می کنن و کارشون رو هم دوست دارن و یه حقوق خوب هم می گیرن. اللهم ارزقنا از اینجور کارا!

/ 3 نظر / 5 بازدید
ساسا

به به عروس خانم. از لحظه به لحظه کنار پدر و مادرت لذت ببر که دیگه تکرار نمیشه. فکر کنم دامادها اینقدر استرس دارن که اینجوری میشن وگرنه بنیه شون ضعیف نیست. شادوماد ما شب قبل عروسی (حنابندون مختصر که داشتیم) خیلی حالش بد شده بود رفت دگتر و شونصدتا آمپول زده بود. یه هفته بعد عروسی هم رفت زیر سرم. کار رو هم آرزومندم برات کار خوبی برات جور بشه.

ساسا

معلومه عروس خانم سرش این روزا خیلی شلوغه.

ساسا

کوچه تنگه بله عروس قشنگه بله...