با کریمان کارها دشوار نیست

مدت زیادی از آخرین باری که برای زیارت به مشهد رفته بودم می گذشت. از اوایل تابستان برنامه ریزی کرده بودیم برای این مسافرت. سفری که یکی دو روز بعد از عید فطر آغاز می شد. آن روزها ذهنم به شدت درگیر مسئله ای حل نشدنی بود. شاید بهتر باشد بگویم که من راه حلش را نمی دانستم ، اعصابم کشش آزمون و خطا را هم نداشت.

من اسمش را می گذارم یک جور پارتی بازی. اینکه بروی پیش کسی که وجودش برای خدا خیلی عزیز است و از او بخواهی که یک جورهایی سفارشت را پیش او بکند. سفارشت را بکند تا گره ها زودتر باز شوند، تا راه حل ها زودتر پیدا شوند، تا زودتر از سردرگمی خلاص شوی.

گنبد طلایی امام رضا در تاریکی شب جلوه زیبایی دارد. از تماشای درخشش خیره کننده آن سیر نمی شوم. با او درد دل می کنم، از حاجت هایم می گویم، از سوال های بی جواب، از دو راهی های سر در گم کننده، از خطاهای بیشمار خودم و از امید به مهربانی و بخشش خدا و آرزوی نگاه گوشه چشمی از حضرتش.

.

.

.

یکی دو روز از بازگشت به تهران نگذشته بود که آن مسئله حل نشدنی به طور معجزه آسایی خود به خود حل شد. تلخ بود البته، اما به قول یکی از شخصیت های فیلم درباره الی : " یک پایان تلخ بهتر از تلخی بی پایان است".

یکی دو هفته بعد هم یکی دیگر از حاجات، کمی تا قسمتی برآورده شد. بقیه اش هم حل می شود حتما، من که به لطفش خیلی امیدوارم.

میلاد با سعادت امام رضا (ع) مبارک باد

 

 

/ 2 نظر / 4 بازدید
بانوی فروردین

[ماچ][قلب][گل]

بانوی فروردین

حتماً همین طوره..التماس دعا...من که خیلی دلم برای مشهد تنگ شده...گاهی اینجا آدم بد دلش می گیره...