فصل آشنایی

چند وقت پیش در کلاسی شرکت کرده بودم. اونجا با دختری آشنا شدم که دو سالی از من بزرگتر بود و ظاهرش نشون می داد که آدم مذهبی و مقیدی هست. اون دختر برام تعریف کرد که در محل کارش از آقایی خوشش می یاد ولی نمی دونه که چطور باید علاقه اش رو بهش نشون بده بدون اینکه شخصیتش کوچیک بشه. جالب اینجا بود که این دو نفر در یک واحد هم کار نمی کردن و اون دختر هیچ اطلاعاتی از طرف مقابلش نداشت. مثلا نمی دونست چند سالشه, تحصیلاتش چیه و... فقط حس کرده بود که اونم اعتقادات مذهبی داره و این وجه مشترک اضافه شده بود به یک سری جذابیت های این آقا و حسابی دختر رو برده بود توی فکر!

من از این ماجراها خیلی زیاد شنیدم و حتی برای خودم هم پیش اومده. مسلما وقتی که دو نفر هیچ شناختی از هم نداشته باشن, عشق و علاقه ای هم مطرح نیست. اما بعضی وقتها ممکنه که دختری به پسری برخورد بکنه که دوست داشته باشه باهاش بیشتر آشنا بشه اما به دلیل اینکه یک سری مرزهایی رو در زندگی اجتماعی برای خودش تعریف کرده نمی تونه خیلی بی محابا عمل کنه. معمولا هم کار می کشه به دعا و نذر و نیاز و در اکثر موارد پسر اصلا قضیه رو متوجه نمی شه و آخرش هم همه چی با گذشت زمان تموم می شه.

به نظر من جامعه و فرهنگ ما اصلا جنبه اینو نداره که یه دختری برای آشنایی بیشتر با یه پسر پیشقدم بشه و اگر دختری این کار رو انجام بده بهش انگ زده می شه.

توجه داشته باشید که حرف من اصلا ماجرای خواستگاری دختر از پسر که بحث داغ و البته به نظر من بی سر و ته این روزهاست نیست. حرف من همون آشنایی بیشتره که ممکنه اصلا همون اول دختر متوجه بشه که هیچ سنخیتی با پسر نداره و همه چیز خیلی عاقلانه و منطقی تموم بشه.

یاد یه ماجرایی افتادم. چند سال پیش که کلاس کنکور ارشد می رفتم, دوستم به یکی از اساتید علاقمند شده بود و خیلی دوست داشت که توجه اونو به خودش جلب کنه اما همش تیرش به سنگ می خورد! استاد مربوطه هم که پسر جوون و خوشتیپی بود به طور کلی اعصاب نداشت و هر لحظه ممکن بود پاچه یکی از دانشجوها رو بگیره! همیشه رنگ های تیره و داغون می پوشید و وسط حرفهاش همش آه می کشید!

آخرهای دوره, دوستم جزوه منو گرفت که ازش کپی بگیره. وقتی که جزوه رو به من پس داد, دیدم که روی صفحه اولش با خط خوش یه شعر نوشته:

مجال من همین باشد که پنهان مهر او ورزم

حدیث بوس و آغوشش, چه گویم چون نخواهد شد

شبی مجنون به لیلی گفت که ای محبوب بی همتا

تو را عاشق شود پیدا, ولی مجنون نخواهد شد.

البته دوستم هر گون ارتباط این شعر رو با احساس خودش نسبت به استاد تکذیب کرد اما خب, خود شعر گویای همه چیز هست!

استاد مربوطه سال بعد ازدواج کرد. نمی دونم با کی. اما فکر می کنم با کسی که مدتها دوستش داشت و بالاخره بهش رسید. چون بعد از ازدواج کلا اخلاق و رفتارش عوض شد. مهربون شده بود و شوخ, دانشجوها رو تحویل می گرفت, لباس های صورتی و فسفری و بنفش می پوشید, یک کمی هم تپل شد و خلاصه به کام بودن ایام از همه جاش داشت می زد بیرون!

نظر شما چیه؟ اگر دختر هستید, تا به حال شده که بخواهید با کسی بیشتر آشنا بشید اما ندونید که چطور باید مطرح کنید؟ و اگر پسر هستید, تا به حال شده که دختری برای آشنایی بیشتر با شما پیشقدم بشه؟ اگر این اتفاق بیفته عکس العمل شما چیه؟

/ 10 نظر / 4 بازدید

متاسفانه معضل منم همین بود تو محیط کار دلم پیش کسی بود ولی نشد نتونستم بگم از دست رفته و من فقط حسرت می خورم و هیج کاری نمی تونم انجام بدم خیلی سخته خیلی

مربم

متاسفانه معضل منم همین بود تو محیط کار دلم پیش کسی بود ولی نشد نتونستم بگم از دست رفته و من فقط حسرت می خورم و هیج کاری نمی تونم انجام بدم خیلی سخته خیلی

فرزانه

چی بگم؟ فقط نباید تو خیال زندگی کرد. همین.

بانوی فروردین

اولین نکته در این زمینه که خیلی خیلی مهمه،کشش و جاذبه دو جانبه است...اگر این کشش دو جانبه وجود داشته باشه معمولاً آقایون خودشون پا پیش میذارن و به یه نوعی ابراز علاقه می کنن اما شاید مستقیم این رو نگن... اگر دختری به پسری بارها علاقه خودش رو نشون بده و پسر توجه نکنه یا سیگنال ها رو نگیره یعنی یا دلش پیش یکی دیگه است یا واقعاً اصلاً به این دختر علاقه نداره!این یه واقعیته که دخترا باید قبول کنن...من خودم با پا پیش گذاشتن و بیرون دعوت کردن برای آشنایی بیشتر مشکلی ندارم اما بعد از اینکه رابطه شروع شد دوست دارم همه چیز پایاپای باشه...چون اگه پایاپای نباشه یکی از دو طرف یه جورایی ناراحته...و آوردن یک فرد دیگه توی زندگی برای شادتر بودنه،نه ناراحت بودن....

گاندلف

راستش اونوقتا که کارشناسی میخوندم و تو نشریه دانشگاه جولون میدادم یکی از دخترای همکار بود که از من خوشش اومده بود.... من یه جورایی مسئول همشون بودم... دم انتخابات بود و همه ما رو اذیت میکردن واسه همین منم یه جوری از همه حفاظت میکردم و حواسم به همه بود... حتی اگر خواستگاری هم داشتن می اومدن و با من مشورت میکردن و خلاصه آمار طرف و در می آوردیم و از این کارا... بعد از یه مدتی متوجه شدم بهم علاقمند شده... ولی روش نمیشد حرفشو بزنه... خلاصه کمکش کردم حرفشو بزنه.... سبک شد... اما از خودم راضی نیستم چون خوب تمومش نکردم و اونجور که در حد شخصیتش بود بهش احترام نزاشتم و ناامیدش کردم... البته... اون تونست حرفشو بزنه با اینکه کاملا هم مذهبی بود اما تونستم فضایی رو بهش بدم که اینکارو بکنه... بنظرم این واقعا لازمه که دختر ها هم بخاطر چیزی که میخواهن تلاش کنن... حتی عشق... آره تلاش کنید... شاید بهش برسید... اما اگ تلاش نکنید نهایتا براتون یه آه میمونه ولی تا آخر عمر....

سپیده

اره شده اما کاری نکردم ...البته هنوزم دوسش دارما اما حرفی نزدم

هشت الهفت

اووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووه تا دلت بخواد دل ما دروازه است و عشق رهگذر[نیشخند]

سوره

از اونجایی که آدمم، آره.

برباد

یه بار یه دختری اونجایی که من کار میکردم کار میکرد منم نخ دوستی رو بهش دادم. از اونجا رفت و چند ماه دیگه برگشت. گفت به خاطر تو برگشتم. یه بارم یکی دختری بعد از یه مدت که همکار ما بود رفت. بعدا که دیدمش گفت من زودتر از اینا میخواستم برم ولی به خاطر تو موندم. داستش اولی وقتی فهمید من نمیتونم باهاش ازدواج کنم قید دوستی رو هم زدو رفت دست یکی دیگه رو گرفت. دومی وفتی فهمید من نمیتونم باهاش ازدواج کنم دوستیرو انقدر ادامه داد تا باهش ازدواج کردم.