درد دل های یک آسفالت خجالت زده غرغرو

از آخرین پست وبلاگم بیست روزی می گذره. خب، طبیعیه که وبلاگم سوت و کور باشه، فراموش بشه. مثل یه خونه ای که یه روزی آباد بوده اما الان خالیه. ساکنانش مدت هاست که از اون جا اسباب کشی کردن و رفتن. همه جا رو گرد و خاک و تار عنکبوت گرفته!

توی این بیست روز اتفاقات زیادی افتاد. اتفاقاتی از جنس اشک، لبخند، شادی، غم، اضطراب، رویا، سردرگمی، جر و بحث، مشورت. آخرش هم هیچی به هیچی. برگشتیم سر خونه اول. البته کمی با تجربه تر.

نمی دونم چرا بیشتر کارهای مهم من توی زندگی با گیر و گرفتاری و تاخیر انجام میشه! البته انجام می شه ها. بالاخره به اون چیزی که می خوام و باید برسم، می رسم. اما بعد از این که به طور مبسوط آسفالت شدم! فکر می کنم آسفالت شدن تم اصلی زندگی منه! در حین فرآیند آسفالت شدن خیلی غرغر می کنم که تنها نتیجه اش خرد شدن اعصاب خودم و پدر و مادرمه. وقتی فکر می کنم که در مراحل مختلف زندگی چقدر غر زدم و موجبات ناراحتی و غصه خوردن پدر و مادرم رو فراهم آوردم از خودم خجالت می کشم. واقعا تا کی باید غصه من رو بخورن؟!

غر زدن مکانیسم دفاعی من در مقابل ناملایمات زندگیه. باید مراتب ناراحتی خودم رو به اطرافیانم نشون بدم. اونم به شکل غلو شده. نتیجه خاصی نداره جز بدتر شدن حال خودم و بقیه. باید در آستانه 28 سالگی دنبال یک مکانیسم دفاعی بهتر و کارآمدتر بگردم.

در بعضی از موارد بی خیالی طی کردن بهترین روش مقابله با اتفاقات ناخوشایند زندگیه. مخصوصا وقتی زورمون به روزگار نمی چربه. یه استادی داشتیم توی دوره لیسانس، می گفت بز کوهی هر چقدر هم که به کوه شاخ بزنه نمی تونه کوه رو خراب کنه. شاخ خودش می شکنه.

پ.ن: حتی از تصور این که باید فردا ساعت 8 صبح پشت میز کارم باشم و 8 ساعت با رئیس و منشی و همکارها همزیستی مسالمت آمیز داشته باشم و این روند رو 5 روز ادامه بدم  حالم بهم می خوره! (خدایا من ناشکر نیستم، فقط خسته ام، خودت که بهتر می دونی.)

 

/ 3 نظر / 5 بازدید
مژگان

خوبه خودت فهمیدی روش خوبی برای اعلام نارضایتیت نداشتی[نیشخند]

...

what to say? mitonam begam vaghean sakhte...khoda komaket kone[گل]

بانوی فروردین

غزاله جونم...اینجا تار عنکبوت نگرفته من هر روز بهت سر می‌‌زنم...حالتو میفهمم دختر...میفهمم...خودم ۳ سال همین وضعیتو داشتم...منم خیلی‌ غر میزدم به مامان و بابام...اما اونا هم تقصیری ندران!هیچکس هم برای تغییر زندگیم کاری انجام نداد و نخواهد داد...تا اینکه خودم یه تحولی‌ به وجود آوردم...خیلی‌ سخت بود این تحول هم به لحاظ عاطفی هم به لحاظ کلی‌ زحمت که کشیدم...هنوزم خیلی‌ سخته...هنوزم هیچکس نیست که کمک کنه و این ذات زندگی‌...باید صبور باشی‌..به خدا توکل کنی‌ و همیشه چشماتو باز نگاه داری برای روزنه‌های تغییر...زندگی‌ همیشه سخته...گاهی فقط یادمون میره!