حاجت روا

از وقتی که یادم میاد مامانم 28 صفر شله زرد نذری می پزه. یکی از برنامه های ثابت من هم در این سال ها هم زدن شله زرد و حاجت خواستن بوده.

اوایل که خیلی بچه بودم و معنی نذر و حاجت و اجابت دعا رو نمی فهمیدم، مامان به من می گفت که موقع هم زدن شله زرد آرزوهام رو به خدا بگم. فکر می کنید آرزوهای من چی بود؟ این که شب بخوابم و صبح بیدار بشم و ببینم که چشمام آبی شده! موهام طلایی شده! و یا این که موهام یک شبه بلند شده و به کمرم رسیده! (آخه مامان همیشه موهام رو کوتاه می کرد تا مرتب کردنش راحت تر باشه و من همیشه به خاله ام که موهای بلند و قشنگی داشت حسودی ام می شد.) باور کردنش خیلی سخته که زمانی بزرگترین آرزو و مهمترین دغدغه من داشتن چشم آبی و موی طلایی بلند بوده!

چند سالی موقع هم زدن شله زرد این آرزو رو تکرار کردم و واضحه که نتیجه نگرفتم. تا این که وقتی 8 سالم شد یک آرزوی جدید به ذهنم رسید! اون سال موقع هم زدن شله زرد از خدا خواستم ترتیبی بده تا مبصر کلاس بشم!

احتمال مبصر شدن من در شرایط عادی خیلی کم بود چون در هیچ زمینه ای دانش آموز شاخی نبودم! از نظر درسی که خیلی بالاتر از بقیه نبودم (کارت های صد آفرین اون زمان که هنوز نگهشون داشتم حاکی از این هستن که شاگرد سوم بودم). بچه قلدری هم نبودم که بقیه بخوان از من حساب ببرن.

مدتی گذشت و خودم هم یادم رفت که چه آرزویی کردم! تا این که یک روز به طور ناگهانی خاطره شله زرد هم زدن و آرزو کردن در ذهنم تداعی شد. با حالت لج و دلخوری توی دلم گفتم: دیدی خدایا، یادت رفت که منو مبصر کنی!

چند روز بعد، سر کلاس دل درد گرفتم و منو برای صرف آب قند به اتاق خانوم بهداشت بردند. وقتی که به کلاس برگشتم بچه ها به من گفتند که مبصر شدی! و من هم همین طوری هاج و واج مونده بودم. از قرار معلوم وقتی من در کلاس نبودم معلم می خواسته که مبصر جدیدی انتخاب کنه، من هم که در کلاس نبودم تا داوطلب بشم. ویژگی خاصی هم نداشتم. خدا می دونه که اون لحظه چی در دل معلممون گذشته که یک دفعه منو انتخاب کرده!

البته بماند که چند هفته بعد به دلیل بی کفایتی، خودم از پست خودم استعفا دادم! خب من بچه مظلومی بودم و کسی از من حساب نمی برد. مظلومیت با مبصر بودن تعارض داره!

این اتفاق یکی از تابلو ترین مواردی بود که دعای من مستجاب شد. بعد از اون یا دعاهام مستجاب نشد و یا اگر هم شد، من نفهمیدم. شاید من دیگه به اندازه اون روزها دلم پاک و نیتم صاف نیست و همین باعث میشه که دعاهام اثر چندانی نداشته باشه.

اما خدایا، تو همون خدای مهربونی هستی که آرزوی خنده دار یک بچه 8 ساله رو برآورده کردی. یعنی می شه که امسال هم مثل بیست سال پیش منو حاجت روا کنی؟

/ 11 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
علیرضا شیری

اشکمون را در آوردی دختر این همه خلوص را از کجا گیر میاری میریزی تو نوشته هات؟ تو خودت اجابتی تو 28 سالگیت...دست مریزاد

علیرضا شیری

اشکمون را در آوردی دختر این همه خلوص را از کجا گیر میاری میریزی تو نوشته هات؟ تو خودت اجابتی تو 28 سالگیت...دست مریزاد

ازی

عزیزم منم برات دعا می کنم که به حاجتت برسی[قلب]

سوده

خداوند همه چیز می شود همه کس را... به شرط اعتقاد، به شرط پاکی دل، به شرط طهارت روح، به شرط پرهیز از معامله با ابلیس

مهرناز

من فكر مي كردم كه فقط من تو بچه گي آرزو مي كردم صبح پا شوم موهام بلند شه يا چشمام آبي [نیشخند] خدا حاجت هاي ما رو برآورده مي كنه اما سر زماني كه بايد برآورده بشه. ان شاالله كه اين زمان براي اجابت آرزوت برسه

آمیتریس

سلام از وبلاگ دکتر شیری پیدات کردم ، اشکام جاری شد، قلبم به درد اومد ، از خدای مهربان میخوام که به آرزویت برسی [قلب]

زندگی

امیدوارم آرزوهات براورده بشه

حسین

ساده اما زیبا بیان کردی، آبجی التماس دعا یا حق :(

سارا خانوم

قشنگ بود[ماچ] از صمیم قلب دعا کردم به حاجتت برسی[قلب]

سپیده

سلام غزاله جون این فیلم ها و کارتون هایی رو دیدی که یه سری بچه موجودی رو یا وسیله ای رو پیدا میکنن و اون آرزوهاشونو براورده میکنه؟؟ حتما دیدی.و این برآورده کردن آرزوها دو خاصیت بزرگ داره.اول: تا غروب افتاب بیشتر دوام نمیاره دوم:براورده شدنش بجه ها رو توی دردسر میندازه یه اصل بزرگی هست که میگه آرزوی سوسیسی بعدا ایجاد دردسر می کند حالا ماجرای ماست با دیگ شله زردمون چیزی جز کمال و رشد سر دیگ شله زرد نخواه