انتخاب با شماست!

دیشب تلویزیون یه تبلیغ جالب نشون داد که خیلی تحت تاثیرش قرار گرفتم

یه پسربچه شر و شیطون مشغول شیطونی و سر و صدا کردن بود و بعد یه خانومی که مادر اون بچه بود با عصبانیت رو به دوربین می گفت آخه این بچه است که من دارم؟! همش در حال شیطنت و اذیت کردن و سر و صدا کردنه و اصلا یه گوشه آروم نمی گیره! صحنه بعد دوباره خانومه رو توی همون موقعیت نشون می داد (بچه در حال بالا پایین پریدن بود) ولی این بار خانوم با لبخند می گفت خدا رو شکر که بچه سالمی دارم که همش مشغول بازی و سر و صدا کردنه. بعد دستش رو باز می کرد و پسرش رو بغل می کرد.

در موقعیت بعدی شوهر این خانوم جلوی تلویزیون روی مبل ولو شده بود و چرت می زد. در صحنه اول خانوم غر می زد که آخه این چه شوهریه که تا میاد خونه چرتش می گیره و در صحنه دوم خانوم لبخند می زنه که شوهرم چون خیلی کارش زیاده وقتی میاد خونه خسته است و خوابش می گیره.

موقعیت بعدی خانوم رو توی آشپزخونه نشون می داد که از کوچیکی خونه شکایت می کرد و اونو تشبیه به لونه مرغ می کرد اما صحنه بعدش لبخند می زد و می گفت که خونه مون خیلی باصفا است.

آخرش هم یه جمله به عنوان پیام اخلاقی نشون می داد که انتخاب با شماست!

به نظر من واقعا درسته. ما بعضی وقتها اینقدر غرق در نداشته هامون می شیم که یادمون می ره چه چیزهایی داریم و می تونیم به خاطرش خدا رو شکر کنیم و خوشحال باشیم.

خود من بارها شده که خودم رو هلاک کردم تا از نقطه A برسم به نقطه B. اونم با این طرز تفکر که A جهنمه و B بهشت. وقتی بعد از کلی آسفالت شدن به B رسیدم، فهمیدم که B اونقدرها که فکر می کردم هم ایده آل نیست  و A هم نکات مثبتی داشته که من بهش توجه نمی کردم و می تونستم ازش لذت ببرم. اما اینقدر تو فکر رسیدن به B بودم که از A بهره کافی رو نبردم. حتی شاید یه C و D و E و ... هم بودن که می تونستن مقاصد بهتری از B باشن اما من اصلا ندیده بودمشون.

خلاصه اینکه به نظرم آدم توی هر موقعیت و شرایطی که هست باید خدا رو برای چیزهایی که داره شکر کنه و سعی کنه بیشترین بهره رو از موقعیت فعلی ببره و البته فرصتهای تغییر رو هم از دست نده.

/ 0 نظر / 19 بازدید