من و وبلاگ

اول از همه عید سعید فطر رو به همه دوستان تبریک عرض می کنم.

و اما بعد...

اگر دو روز به من ارفاق کنید، می تونم با افتخار بگم که این وبلاگ 9 ساله شد!

9 سال زمان خیلی زیادیه. من در این مدت خیلی عوض شدم. با اون غزاله شوخ و شنگ و بی خیال که 9 سال پیش با بهترین دوستش توی سایت دانشگاه نشسته بود و اولین پست این وبلاگ رو می نوشت خیلی فرق کردم. روند پستهای وبلاگم این تغییر رو به من نشون میدن. من گذشته خودم رو دوست دارم. من حال خودم رو دوست دارم. من این روند تغییر از گذشته به حال رو دوست دارم. درسته که دلم برای روزهای گذشته خیلی تنگ شده. درسته که دلم می خواست همیشه توی اون دوره - که بهترین روزهای زندگیم بودن- بمونم. اما می دونم که هر سنی روحیات و اقتضائات خاص خودش رو داره. اون دوران گذشته و باید زمان حال رو به بهترین شکل ساخت.

من روزهای غمگین زیاد داشتم. اشتباه زیاد داشتم. کم کاری زیاد داشتم. همین الان هم مشکلات دارم. اما همه اینا رو دوست دارم چون می دونم که بخش تفکیک ناپذیر زندگی هستن. بالاخره باید هر کسی با یه چیزی درگیر باشه دیگه! روزهای شاد و آفتابی هم کم نداشتم. این وبلاگ شاهد بیشتر روزهای خوب و بد این 9 سال بوده.

من از وبلاگ نویسان نسل اول هستم. مربوط به همون زمونا که تب وبلاگ خیلی بالا گرفته بود و همه دنبال کامنت و تبادل لینک و اینجور چیزا بودن. همون زمونا که پیشرفته ترین تکنولوژی وبلاگی استفاده از سایت بلاگ رولینگ بود که نشون می داد کدوم یکی از لینک های کنار وبلاگمون آپدیت شدن. و به طور متقابل هر وقت هم خودمون آپدیت می کردیم می رفتیم توی سایت بلاگ رولینگ و ادرس وبلاگمون رو وارد می کردیم تا لینکمون توی وبلاگ بقیه ستاره دار بشه و بفهمن که ما آپ کردیم. ( مثل این می مونه که در زمونه ای که همه خونه ها آب لوله کشی دارن یه نفر بیاد خاطرات از چاه آب برداشتنش رو تعریف کنه!) دیگه اگه کسی سایت شخصی داشت که آخر باکلاسی بود!

من دوستان وبلاگی زیادی داشتم. خیلی چیزا از اونها یاد گرفتم. بساط کامنت گذاشتن و کامنت گرفتن هم به راه بود. از اون خیلی ها، خیلی هاشون وبلاگ نویسی رو تعطیل کردن. بعضی ها هم تک و توک می نویسن. بیشتر برای دل خودشون.  بعضی ها هم که با قدرت دارن ادامه می دن و باید ازشون الگو گرفت! 

یه دوره ای بود که حوصله هیچ وبلاگی رو نداشتم. تعداد خواننده هام به زیر صفر رسید! بعدش که دوباره شروع کردم به نوشتن، خیلی فرصت نداشتم که خودمو بالا بکشم و وبلاگم رو معرفی کنم. البته بعضی از پستهام هم خیلی معروف شدند ها!

دلم می خواد اینجا رو زنده کنم. بازم بنویسم. از اتفاقات روزمره. از چیزایی که توی سرم می گذره. دلم می خواد نوشته هامو تگ دار کنم. یه دستی به سر و روی قالبم بکشم. خلاصه اینکه اینجا رو دوباره راه بندازم! امیدوارم که بتونم رونق از دست رفته رو به خونه مجازی ام برگردونم.

 

/ 14 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مژگان

الگو چی بوده دختر جون ...همش پر حرفی وروزانه نوشتنه

بانوی فروردین

مبارک باشه بابااااااااااا :) تغیری که توی پست های من ایجاد شده که به نسبت اوایل خیلی کوتاه تر شدن...ولی واسه دل خودمو خوب اومدی [زبان]

hamid

سلام ممنون از مطالب جالبتون موفق باشید... حق با شماست حالا بازار وبلاگ کم رنگ شده و همه هرچی دارن میریزن تو فیس بوک...

hamid

سلام ممنون از مطالب جالبتون موفق باشید... حق با شماست حالا بازار وبلاگ کم رنگ شده و همه هرچی دارن میریزن تو فیس بوک...

نجمه

من با افتخار اعلام می کنم اون دوسته که تو سایت نشسته بوده من هستم .به افتخارم

زهره

تولد وبلاگتون مبارک! [هورا] ولی خدایی بلاگ رولینگ خیلی باحال بود، به نظرم همین الانم اگه وبلاگ نویسی مثل اونوقتا پررونق بود خیلی بدرد میخورد من پستای بانمک و خلاقانه تو رو همیشه دوست داشتم بنویس و پربار باش

بانوی فروردین

آره بابا عین همون سارا کرو و سیندرلا و اینا بود!برای چند شب جالبه اما بیشترش نه [زبان]

هشت الهفت

9 ساله شد؟ بابا ديگه شوهرش بده بره. مي مونه مثل دهه 60 ها. همه اعصاب ندار. جنس هم که گرون شده شديد[چشمک]

فرزانه

سلام آمدم نبودی چرا نمینویسی عزیزم؟ اینو گفتم در راستای رونق دادن به این کلبه نه ساله پر خاطره

میترا

مبارک باشه، نه سال خیلی زیاده! یه بچه روزی که به دنیا میاد، نه سال بعدش کلاس سومه!